Koupání ve vaně a fyzická aktivita

Znáte tu zvláštní bolest svalů po tréninku – zvláště po dlouhé pauze nebo přílišné fyzické aktivitě? Vylézt do schodů už není tak samozřejmé a dokonce máte problém s lehkostí vstát ze židle?

Není to nic jiného než pláč vašeho těla po potřebě zotavení!

Podívejte se, jak můžete poskytnout skvělý způsob, jak léčit bolest svalů po tréninku, aniž byste museli opustit domov.

Dělejte to, co máte rádi!

Jste rádi venku a trávíte čas v přírodě? Pokud je to pro vás prostor, kde získáte odstup a odpočinete si od návalu myšlenek a povinností – pak máme dobrou zprávu! Můžete spojit příjemné s užitečným tím, že se rozhodnete chodit na procházky, nordic walking nebo běhat do nedalekého parku či lesa. Vždy s sebou můžete vzít dalšího člověka nebo… milovaného mazlíčka.

Rádi zvedáte činky a provádění opakování burpees je pro vás zábava? Pak je funkční trénink to pravé pro vás! Své místo si můžete najít v posilovně, doma nebo… venku. Často se mylně domníváme, že k provádění hodnotného tréninku potřebujeme specializované vybavení. Nic nemůže být dále od pravdy! Váha vlastního těla je dostatečná zejména pro začátečníky.

Možná jste člověk, který potřebuje klid a relaxaci – pokud ano, lekce jógy budou fungovat skvěle. Možná, že tam, kde žijete, je prostor, kde si můžete procvičit svou sílu pod vedením certifikovaného učitele. Pokud ne – není nic ztraceno! Na internetu je k dispozici spousta videí, která si můžete vyzkoušet, aniž byste opustili domov.

Co takhle si konečně splnit sen a naučit se tančit? Možná se chcete pobavit společně s kamarádkou na hodině Zumby? Dejte průchod svým emocím a vyjadřujte se tak, jak to cítíte!

Všeho moc škodí!

V dnešní době máme spoustu příležitostí najít pro sebe ideální formu aktivního trávení volného času. Proto stojí za to hledat, zkoušet a…nenechte se odradit!

Začátky jsou často těžké, ale jsou velmi potřebné a důležité – naučí mnohé o nás samých. O tom, jak moc toho můžeme dosáhnout, když jsme plně odhodláni jednat. Je však velmi běžné, že zažíváme lekce související s pokorou před vlastními omezeními.

No je to tak, co když se na vstup do tréninku po dlouhé pauze pořádně nepřipravíte nebo intenzitu rozhodně přeženete?

Tehdy jde o…

…Objevení potenciálu, který se skrývá v relaxační koupeli ve vaně!

Dobře víme, že fyzická aktivita je velmi potřebná k udržení vlastního zdraví a kondice do dalších let. Věděli jste ale, že regenerace je stejně důležitá jako trénink?

Senzačním způsobem, jak uvolnit bolavé svaly po cvičení, je koupel. Snižuje svalové napětí a urychluje proces odstraňování toxinů z těla. Takže je to fantastický nápad ukončit intenzivní a aktivní den. Rychleji tak usnete a ještě efektivněji budou probíhat regenerační procesy těla. A co je nejdůležitější, můžete si vytvořit vlastní soukromou sféru regenerace, aniž byste opustili domov!

Domácí způsob odpočinku

Ve světě sportovních nadšenců je známá solná koupel. Proslavil se tím, že zmírňuje bolesti svalů a kloubů. Díky svým vlastnostem umožňuje rychlejší a… mnohem efektivnější průběh regeneračních procesů v těle. Solná koupel má totiž mnohem intenzivnější přehřívací účinek než tradiční vodní lázeň. Již během koupele začínají různé biochemické procesy, které pokračují ještě dlouho po skončení koupele. A je známo, že nejen profesionální sportovci touží po co nejrychlejším návratu do tréninku. Další výhodou takových koupelí je, že přirozeně podporují tělo v době snížené imunity. Slanou koupel doporučují výrobci po velmi intenzivním tréninku nebo soutěži, nejlépe 2 hodiny před spaním. Pro jistotu doporučujeme poradit se s lékařem, zda je tento typ koupele pro váš stav vhodný.

Studené koupele získávají na oblibě, a to díky mnoha odvážlivcům, kteří tvoří každým rokem ještě větší skupinu milovníků mrožů. Každý rok 1. ledna praská internet ve švech s fotkami rozradostněných lidí ponořených do studené vody. Tento typ koupání urychluje rekonvalescenci, snižuje mikroúrazy a záněty, ke kterým dochází při fyzické námaze. Chlad totiž stahuje cévy, které se po skončení koupání opět rozšiřují a urychlují tak krevní oběh. To by se dalo popsat jako takový „trénink“ na žíly. Tělo se tak více okysličí a tím lépe vyživuje. Další výhodou je, že studená koupel báječně působí na naši mysl – je to totiž silný stresový podnět, se kterým se tělo musí vyrovnat, a díky tomu, že je lépe okysličené, se zlepšuje nálada a stres jakoby mizí. ruka. Studená koupel začíná již od 15 stupňů Celsia a měli bychom se na ni postupně připravovat, začít doslova na krátkou chvíli.

Při tom všem nezapomínejte, že klasická teplá koupel je důležitým prvkem v procesu regenerace po fyzické námaze. Teplo tyto procesy urychluje a navíc můžete relaxovat a odpočívat po náročném dni.

Pohyb znamená zdraví!

Toto rčení už každý z nás dobře zná. A ještě lépe známe ten úžasný pocit, který se dostaví po absolvovaném tréninku. Radost se mísí se spokojeností a pocitem úspěchu! Aktivní forma trávení volného času vám bezpochyby může zlepšit náladu. I když před vstupem do cvičení chyběla síla a touha, hned poté se cítíme jako novorozenci! Vrátí se vitalita a ochota jednat, jsme nabiti pozitivní energií a… na tváři se objeví úsměv.

Nikdo by neměl být odsouzen k nepříjemným následkům sedavého způsobu života. O to více je proto vhodné dopřát sobě i svému tělu správnou dávku pohybu během dne.

Pravidelné cvičení není spojeno pouze s emocionálními výhodami, je to také skvělý způsob, jak si uchovat své zdraví na další roky. Máme skutečný dopad na snížení rizika některých nemocí, které přicházejí s věkem.

Tělo samozřejmě nějakou dobu trvá, než začne sklízet výhody sportu, ale mnohé z výhod pocítíte hned napoprvé! Proto je tak důležitá pravidelnost, abyste po čase sami viděli, jak moc se vám vaše tělo odvděčí za vynaloženou námahu.

Fitness v každém věku

O své zdraví se můžeme starat bez ohledu na věk. Pokud své dobrodružství se sportem teprve začínáte, doporučujeme poradit se s lékařem nebo specialistou, který posoudí, jaká forma pro vás bude nejlepší.

Být aktivní – neznamená dělat jen „obrovské výkony“. Pamatujme, že každý z nás má své individuální predispozice, které stojí za to a měly by být upraveny podle našich možností. Proto nemá cenu se srovnávat s ostatními a soustředit se více na sebe a své pocity. Bez ohledu na to, jakou formu fyzické aktivity si vyberete – ujistěte se, že vám dělá radost. Bohužel svou vášeň můžete snadno proměnit v nepříjemnou fuška. A koneckonců je to váš úsměv, na kterém nám záleží nejvíc!

Prevence je lepší než léčba

Proces obnovy je velmi složitý a skládá se z mnoha faktorů. Můžete svému tělu vytvořit optimální podmínky, aby tento proces probíhal hladce a rychle. Zde je krátký plán, jak maximalizovat regenerační schopnosti vašeho těla.

Stojí za to připomenout, že před každým tréninkem musíte připravit své tělo na úsilí, které vás čeká, provedením správného zahřátí.

A po cvičení se doporučuje snížit námahu pro tělo odměřeně a v klidu „zchlazením“. Aby nemuselo zažít šok mezi délkou a koncem cvičení. Pokud bylo například tempo běhu při tréninku náročné, tak při „vychladnutí“ by to měl být lehký poklus.

Především je nutné hydratovat tělo dostatečným množstvím vody, aby regenerační procesy probíhaly harmonicky.

No, a nezapomeňme, že velmi důležitou roli v procesu regenerace hraje i spánek. A buďme upřímní – nic neulehčuje usínání než relaxační koupel ve vaně.

Shrnutí

Abyste si mohli užívat svůj oblíbený sport volně, je třeba si uvědomit, že regenerace je stejně důležitá jako samotný trénink. Vše, co potřebujete, máte na dosah, aniž byste museli opustit domov! Regenerační vana vám urychlí a usnadní regeneraci svalů po tréninku a poskytne vám více času a energie na věci, které vás baví!

Item added to cart.
0 items -
Na této stránce se používají cookies.
Na této stránce se používají cookies
Black Friday nabídka
Získejte slevu 10%
Pospěšte si! Nabídka platí jen dnes
Limited Time Offer
Použijte tento kupon v pokladně
Klikněte na kód pro zkopírování
Black Friday nabídka
Vážení zákazníci, dne 4. 7. je v Lavello Česká republika celozávodní dovolená. Na Vaše otázky odpovíme co nejdříve dne 7. 7.
Vážení zákazníci, dne 4. 7. je v Lavello Česká republika celozávodní dovolená. Na Vaše otázky odpovíme co nejdříve dne 7. 7.