Koupání ve vaně a kreativita – jak to funguje?

Sníte o tom, že k výzvám, které na Vás každý den čekají, přistoupíte s větší lehkostí? Chybí Vám nápady na dokončení projektů, které na Vás čekají na stole? Nebo jste člověk, který potřebuje cítit proudění nového pohledu na věci, které se zdají neřešitelné? Je čas vsadit na vanu, která podnítí… kreativitu!

Vana plná teplé vody je skvělým místem k relaxaci, ale nejen to. Podívejte se, jak můžete využít tento dokonalý prostor pro rozjímání a tiché přemýšlení. Podívejte se sami, jak Vás při koupání napadají ty nejodvážnější nápady!

Nenechte si ujít okamžik osvícení!

Pamatujete si ten okamžik, kdy před odchodem z domu hledáte svůj telefon a náhodou najdete dokumenty, které jste dlouho nemohli najít?

Často se stává, že když hledáte jednu věc, najdete věc úplně jinou, mnohem důležitější. Právě v tomto bodě se slavná… “EUREKA!” vyskytuje. Toto slovo pronesl Archimedes v záchvatu náhlého omámení při… koupání ve vaně! Doslova to znamená „našel jsem“. V té době se vynikající fyzik a matematik potýkal s velmi obtížným problémem. Díky koupeli ve vaně našel řešení založené na vztlaku vody.

Mohlo by se zdát, že přicházet s úžasnými nápady a nacházet revoluční řešení jsou dovednosti vyhrazené jen pro málokoho. Nic nemůže být dále od pravdy, protože kreativita je nepochybně vrozenou vlastností každého člověka. Stačí se podívat na malé děti, které mají nápadité nápady a velkou zvědavost. S postupem času, přibývajícími zkušenostmi a množstvím úkolů se však tato pozoruhodná přirozená schopnost ztrácí.

Naštěstí máme dobrou zprávu – kreativitu lze účinně stimulovat. A co víc, může nám umožnit volněji se pohybovat v každodenním životě – řešit problémy, navazovat vztahy a více si užívat svět kolem nás. Možná máte v úmyslu být méně úzkostliví? Cílem je zmírnit obtížnou situaci humorem? Pociťte, jak můžete pomocí koupele učinit změnu k lepšímu!

Energie pro akci

Místo toho, abyste ztráceli čas a energii na vymýšlení řešení problému, nechte řešení přijít k Vám! Zamyslete se na chvíli, když se cítíte vystresovaní a unavení, dokážete udělat správná rozhodnutí? No, je to tak! Dobře víme, že jen klidná a odpočatá mysl dokáže vytvořit nevšední nápady.

Životní problémy se dají proměnit ve výzvy, takže začnete vidět příležitosti k růstu, ne překážky. Život každého člověka je opředen různými okamžiky – od okamžiků naplněných radostí až po okraj i těch těžších. To je zcela přirozený řád věcí, ale nedostatek inspirace vám může účinně bránit v prožívání naplněného života. Proto to udělejte jako Archimedes a ponořte se do teplé vody! Je to to, co nás dělá šťastnějšími, protože přímý kontakt s ním nám umožňuje dýchat, zklidnit se a nabít energii. Napjaté tělo se uvolní a mysl uvolní. Napjatá ramena klesají s každým dalším okamžikem níž a níž. Zaťaté pěsti se uvolní a ruce se volně otevřou. Zlepšuje se krevní oběh, který vyživuje všechny buňky. Když se koupete, vaše tempo se zpomalí a vy začnete vědomě zhluboka a pomalu dýchat. Ujistěte se, že dýcháte správně a dělejte to s bránicí. Okysličíte si tak celé plíce a mozek dostane signál k relaxaci a uvolnění nahromaděného stresu. Energie volně proudí celým tělem. To vytváří prostor pro stimulaci kreativity!

Inspirace při relaxaci

Cítíte únavu těla a těžkou hlavu z přívalu myšlenek. Nyní máte tuto chvíli oddechu pro sebe. Zasloužíte si odpočinek. Víte, jak moc ji potřebujete k regeneraci po dni plném výzev. Zamíříte do koupelny – to je vaše soukromé království. Domácí lázně na dosah ruky, které se stanou odpočinkem od reality. Napustíte vanu teplou vodou a sledujete, jak pára zahaluje zrcadlové plochy do mléčné mlhy. Na hladině vody se tvoří měkká a na dotek příjemná přikrývka z jemné pěny.

Vzduchem se line vůně vašeho oblíbeného oleje. Rozmazlujete své smysly. A s každým dalším okamžikem dýcháte stále klidněji a noříte se do vody. Již po několika okamžicích pocítíte blaženou relaxaci. V tuto chvíli se rozhodnete zcela se ponořit do prostoru tady a teď. Vnímejte nádhernou vlnu relaxace, která proudí vaším napjatým tělem a každou napjatou buňkou.

Právě teď se mysl uvolňuje a vytváří prostor pro kreativní tok. Doslova dává příležitost pro vznik nových a zajímavých nápadů. Užijte si stav hluboké relaxace, ve kterém se nacházíte. Vnímejte, jak volnější myšlenky proudí Vaší myslí. Podívejte se, s jakou lehkostí se dokážete dívat na výzvy, které na Vás čekají. Tento klid, který je ve Vás, Vám pomůže vyřešit Vaše největší výzvy kreativním způsobem!

Klidná mysl

Voda má v sobě mimořádnou sílu. Relaxační koupel uvolňuje tělo i mysl, takže čistí doslova a do písmene. Díky němu získáte zpět to, co jste ztratili v honbě za každodenním životem. Dokážete si představit, že vám voda doslova vymývá mysl od nahromaděných událostí a povinností. Vnímejte, jak se těžká hlava, každý okamžik stává lehčím a lehčím a mysl se stává jasnější! V návalu informací, událostí a povinností se každý z nás potýká s nadměrnou stimulací. Proto je tak důležité najít konstruktivní způsob, jak uvolnit napětí, které se během dne hromadí. Pomocí vany jsme schopni průběžně vyrovnávat nepříjemné dopady života v 21. století. Obklopení vodou dělá člověka klidnějším. Zvuk vody je pro lidskou mysl přirozeným zvukem, má tedy uklidňující a uklidňující účinek a následně usnadňuje usínání. Další výhodou bezesporu je, že si ve vlastní koupelně můžete vytvořit zónu hluboké relaxace. Ušetříte tak čas, který je dnes bezesporu nedostatkovým zbožím.

Shrnutí

Nejlepší nápady se rodí, když se na ně nesoustředíte.

Koupáním můžete dosáhnout stavu hluboké relaxace a klidu, který vytváří prostor pro kreativní řešení. Odpočinutá mysl je produktivnější a umožňuje vytvářet zajímavé nápady. Proto je dobré si tento okamžik naplánovat pro sebe a otevřít se proudu nekonečné kreativity, která je ve Vás – a čeká jen na to, až jí dáte příležitost se projevit!

Item added to cart.
0 items -
Na této stránce se používají cookies.
Na této stránce se používají cookies
Black Friday nabídka
Získejte slevu 10%
Pospěšte si! Nabídka platí jen dnes
Limited Time Offer
Použijte tento kupon v pokladně
Klikněte na kód pro zkopírování
Black Friday nabídka
Vážení zákazníci, dne 4. 7. je v Lavello Česká republika celozávodní dovolená. Na Vaše otázky odpovíme co nejdříve dne 7. 7.
Vážení zákazníci, dne 4. 7. je v Lavello Česká republika celozávodní dovolená. Na Vaše otázky odpovíme co nejdříve dne 7. 7.