Nemáte dostatek času na koupání? Naučte se efektivní způsoby, jak z toho vytěžit maximum!

Musí koupel vždy trvat dlouho? Máte dojem, že tato chvíle odpočinku je vyhrazena pouze víkendovému večeru oproštěnému od všech povinností? Nic nemůže být dále od pravdy!

Speciálně pro vás jsme připravili plán, který vám pomůže ušetřit více času! Dá vám více prostoru se o sebe postarat! Znáte dobře ten blažený pocit uvolnění, který zažíváte, když se koupete, že? Věděli jste, že vašemu tělu a mysli trvá jen 20 minut, než se uvolní? Na jedné straně – tak málo času a na druhé – tolik výhod, které přímo z domácích SPA plynou. Tak co dělat. Pojďme jednat!

Za prvé… správný time management

Máte pocit, že je pro vás den příliš krátký? Objevuje se na vašem „to do“ seznamu více úkolů, které navíc zakroužkujete žlutě, abyste nezapomněli na jejich důležitost? Používáte již osobní kalendář a připomínky, jedním slovem – děláte, co můžete, ale stále máte pocit, že je to málo?

Realita nás může překvapit, ale můžeme jít ještě o krok dál! Je pravda, že nemůžeme předvídat, co se stane, ale můžeme se lépe připravit na překvapení, která nám život naservíruje. V první řadě musíme vsadit na… SEBE! A z čeho se skládá váš den.

Pravděpodobně sníte o tom, že získáte pár hodin navíc, abyste vše dostali včas. Zcela zbytečně. Neexistuje způsob, jak prodloužit 24hodinový den. Jediné, co můžete udělat, je řídit svůj čas správným způsobem.

Zaměřme se na efektivitu

Za prvé, začneme stanovením priorit. Představte si následující scénář. Vaše milované dítě jede příští týden na školní výlet a vy musíte vyřídit nákupy potřebné na cestu. O víkendu jste pozváni na sestřinu narozeninovou oslavu, na kterou máte všem připravit oblíbený mrkvový dort. Světlo vašeho auta se rozsvítilo dnes ráno a musíte naplánovat mechanika, aby zkontroloval, co se děje. A především je aktuálně nejlepší čas přesadit květiny v květináčích do větší nádoby. Který úkol je důležitý? A která je naléhavá? Nebo možná obojí? Který z nich má delší lhůtu na dokončení? Které lze považovat za nedůležité a které může počkat? Stojí za to se podívat, kolik z rozepsaných úkolů je skutečně třeba udělat právě teď a na co máme více času? Dělat všechny úkoly najednou je nesmírně obtížné a… frustrující. Buduje pocit vnitřního chaosu, a tím jsme více vystresovaní a zmatení. Takže se zhluboka nadechněte a přemýšlejte, kde začít. Stanovení priorit je klíčem k úspěchu.

A co když některé úkoly náhle padnou? Jsou neohlášené? Jen pozor na to, zda nám jejich vyplnění zabere méně než… 5 minut. Pokud ano – stojí za to udělat takový úkol hned. Úkol tak můžeme dokončit rychle a nemusíme jej později využívat. Pokud však na dokončení úkolu potřebujeme více než 5 minut, vyplatí se jej zařadit na seznam priorit, které je třeba nastavit. Snadno tak uvidíte, že přepsaný to-do list není vůbec tak děsivý a naopak vám může dát pocit, že máte akci plně pod kontrolou. Získáte tak drahocenný čas, který můžete využít k péči o sebe.

Méně je více

Týden právě začal a vy už máte srdečně otrávení a jediné, o čem sníte, je „nějak“ dojet do víkendu? Další bezesná noc, budík vás nedokázal probudit včas, pijete ranní kávu ve spěchu při oblékání, abyste šli ven? Každodenní život nám ubíhá mezi domovem, prací, rodinou, dalšími tréninky, povinnostmi, plány a spoustou dalších věcí, které považujeme za důležité a potřebné. Máte pocit, že v tom všem je nedostatek času na… VÁS?

Vaše rodina, přátelé a kolegové vás potřebují! Potřebují váš vnitřní klid a sílu. Charisma a energii, kterou v sobě máte, abyste mohli sdílet to nejlepší z vás. Máte skvělé nápady, dokážete najít řešení i pro ty nejobtížnější výzvy – ale potřebujete prostor, abyste mohli rozvinout svůj životní potenciál. Lidé milují váš úsměv a díky vaší přítomnosti se cítí lépe. Vše, co potřebujete – je relaxovat a nabít své životní baterie. Je potřeba se o sebe pravidelně starat. Vaše tělo provádí každý den spoustu složitých procesů speciálně pro vás, abyste si uvědomili vše, co chcete. Proto je třeba pamatovat na to, abyste svému tělu dali prostor k zotavení a odpočinku. Nejste schopni běžet nepřetržitě. Je to prostě nemožné. Když se o sebe budete starat – vaše tělo a mysl se vám odvděčí.

Je nejvyšší čas vyčlenit si během týdne jen 20 minut pro sebe na relaxační koupel ve vaně, při které uvolníte tělo i mysl a zároveň budete mít prostor načerpat energii na zbytek týdne!

Věděli jste, že 20 minut je jen něco málo přes 1 % času celého dne? Nic moc, že? Dalo by se říci, že je to doslova kapka v moři drahocenného času. Avšak vzhledem k tomu, že tato doba je dostatečná k tomu, abyste si dopřáli prostor pro odpočinek a regeneraci, nejde rovnou o přeceňování výhod relaxační koupele ve vaně.

Voda dodává člověku energii, snižuje pocity stresu, prospívá vitalitě, koncentraci a…. dává celkovou životní sílu. Proto se vyplatí využít výhod domácích lázní, které máte na dosah ruky.

Vy jste PRIORITA

Sníte o květinové koupeli, ale nemůžete se dostat na Bali? No – máme na to způsob! Přírodní prvky přidané do vířivky vás okamžitě uvedou do stavu relaxace. Vytvořte si vlastní soukromou zemi blaženého odpočinku v pohodlí své jedinečné koupelny, která vás báječně naladí. A to vše bez opuštění domova! Všimněte si, kolik času ušetříte díky tomu, že vaše oblíbené SPA je přímo u vás. Bez rozptylování, čekání v dopravních zácpách a rezervací si můžete dopřát u vás doma. Nechte se hýčkat svými oblíbenými vůněmi a barvami.

Jakmile budete vědět, jak upřednostňovat úkoly, které je třeba udělat, a víte, že tím můžete ušetřit spoustu času během dne – nyní je čas zjistit, kdy si můžete dovolit relaxační koupel ve vaně.

Zjistěte, která denní doba je pro vás výhodnější. Máte flexibilní pracovní dobu a dáváte přednost ranní práci? Vyhraďte si ráno svůj volný čas na krátkou, ale extrémně osvěžující a povzbuzující koupel ve vaně. Hýčkejte své smysly tak, jak se vám nejvíce líbí. Nebo jsou možná vaše rána vyhrazena pro vyhazování dětí do školy a obchodní jednání u kávy? Pokud tomu tak je, vyhraďte si čas na večerní koupel, která určitě usnadní usínání.

Dokonale pocítíte, když si vytvoříte prostor pro péči o své tělo i mysl. Přidáním prvků všímavosti při koupání nebo pouhého pozorování vašeho dýchání dobijete vaše životně důležité baterie a naplní vás po okraj klidem.

Shrnutí

Jak vidíte, koupel nemusí trvat vůbec dlouho. Máme k dispozici nesmírně cenné nástroje, jako je správný time management, stanovení priorit nebo pravidlo „5 minut“. Díky nim jsme schopni ušetřit spoustu drahocenného času, který můžeme věnovat péči o nejdůležitějšího člověka na světě – o sebe. Během týdne si zasloužíte odpočinek. Můžete tak získat více než jen relaxaci a uvolnění. Je to klidná a jasná mysl, která vám pomáhá činit proaktivní rozhodnutí. Je to pocit vnitřní harmonie a rovnováhy, který je potřeba v každodenním životě ke sdílení toho nejlepšího ve vás

Item added to cart.
0 items -
Na této stránce se používají cookies.
Na této stránce se používají cookies
Black Friday nabídka
Získejte slevu 10%
Pospěšte si! Nabídka platí jen dnes
Limited Time Offer
Použijte tento kupon v pokladně
Klikněte na kód pro zkopírování
Black Friday nabídka
Vážení zákazníci, dne 4. 7. je v Lavello Česká republika celozávodní dovolená. Na Vaše otázky odpovíme co nejdříve dne 7. 7.
Vážení zákazníci, dne 4. 7. je v Lavello Česká republika celozávodní dovolená. Na Vaše otázky odpovíme co nejdříve dne 7. 7.